ბაბალეს წინდა amazon-ზე
ბაბალეს წინდების შეძენა დღეიდან amazon.uk-ის საშუალებით ევროპის სხვადასხვა ქვეყნებიდან იქნება შესაძლებელი.
პანდემიიდან გამოწვეული ეკონომიკური კრიზისის დაძლევის მიზნით და საწარმოს ძველი სამუშაო რიტმის დაბრუნებამდე ბაბალემ მიზნად დაისახა, საკუთარი პროდუქცია საქართველოს ფარგლებს გარეთ გაეტანა.
აღნიშნული მიზნის განხორციელება კი საქართველოს სტრატეგიული კვლევებისა და განვითარების ცენტრის მხარდაჭერით მოხდა.
ბაბალეს წინდა 2019 წელს საქართველოს ბანკის მხარდაჭერით შეიქმნა. საქართველოს ბანკმა სოციალური მეწარმეობის მხარდაჭერის ფარგლებში პროექტის განხორციელება 50 000 ლარით დააფინანსა. წინდების დიზაინი ინსპირირებულია ქართველი მხატვრების, ეროვნული მემკვიდრეობის და დაუნის სინდრომის მქონე მოზარდების ნახატების.
ბაბალეს 11 უნიკალური დიზიანის წინდა აქვს, ხოლო amazon-ისთვის დამატებით შეიმუშავა წინდების 5 ახალი დიზაინი, მოამზადა პროდუქტის პერსონალური შეფუთვა, სადაც გამოხატულია წინდის ინსპირაციის რეპროდუქცია და მოკლე ისტორია ავტორის შესახებ.
წინდების გაყიდვებიდან შემოსული თანხა დაუნის სინდრომის მქონე ადამიანების განმავითარებელი პროგრამების, განათლებისა და დასაქმების ხელშეწყობას ხმარდება.
ბაბალე „პური მსოფლიოსთვის“ მხარდაჭერით მიმდინარე საქართველოს სტრატეგიული კვლევებისა და განვითარების ცენტრის 2020-2023 წლების პროგრამის საგრანტო კონკურსის გამარჯვებული გახდა -  „კოვიდ (COVID-19) პანდემიით გამოწვეულ ახალ რეალობასთან გამკლავების და კრიზისის დაძლევის მიზნით“ პროექტის ფარგლებში, რის შედეგადაც ორგანიზაციას amazon-ზე პროდუქციის გატანის შესაძლებლობა მოეცა.

Babale Sock On Amazon.uk
Babale socks will be available for purchase from amazon.co.uk from different European countries from today.
In order to overcome the economic crisis caused by the pandemic and to return to the old work rhythm of the social enterprise, Babale aimed to export it’s products outside of Georgia.
This goal was achieved with the support of the Georgian Center for Strategic Research and Development.
Babale was established in 2019 with the support of the Bank of Georgia. The Bank of Georgia funded the implementation of the project with GEL 50,000 within the framework of social entrepreneurship support. The design of the socks is inspired by the paintings of Georgian artists, national heritage and children with Down Syndrome.
Babale has 11 uniquely designed socks, and has additionally developed 5 new socks designs for amazon, prepared personalized product packaging featuring reproduction of sock inspiration and a brief history of the author.
Proceeds from the sale of socks are used to support the development programs, education and employment of people with Down Syndrome.
Babale became the winner of the Grant Competition for the 2020-2023 Program of the Georgian Center for Strategic Research and Development with the support of Bread for the World - within the framework of the project "Coping with the New Reality Caused by the COVID-19 Pandemic and Crisis". As a result, the organization was given the opportunity to export products on amazon.